Kam za poznáním

Pustevny se jmenují po poustevnících

Na sedlo Pustevny (1018 m n. m.) se můžete i v letních měsících nechat vyvést lanovkou. Nádherný výhled do přírody zpestřují klasické dřevěné stavby, navržené v 19. století významným architektem Dušanem Jurkovičem.

Pustevny nejsou pusté, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale jmenují se podle poustevníků, kteří zde žili do roku 1874.

 zobrazit mapu  

Skanzen v Rožnově pod Radhostem

Již od roku 1925 funguje v Rožnově pod Radhoštěm Valašské muzeum a je tak druhým nejstarším přírodním muzeem ve střední Evropě. Navštívit ho můžete v jakémkoliv ročním období, celoročně se zde konají zajímavé akce plné folklóru, zvyků a tradičních řemesel.

zobrazit mapu  

Hrad Hukvaldy

Zřícenina hradu Hukvaldy, který v 18. století vyhořel, dýchá tajemnou atmosférou nedobytnosti. Obnovena byla pouze kaple sv. Ondřeje, ale i tak je hrad skvělým cílem výletu. V obci Hukvaldy se pak můžete podívat na památník známého skladatele Leoše Janáčka.

zobrazit mapu   

Muzeum Tatra Kopřivnice

Milovníci automobilů se musí vydat do Kopřivnice, muzea druhé nejstarší dosud existující automobilce na světě. Výstava je průřezem všech etap existence Tatry a najdete zde šedesát osobních a nákladních automobilů, motory, návrhy, dobové fotografie a nejrůznější trofeje ze sportovních klání.

zobrazit mapu   

Lysá hora

Lysá hora je krásným výletním místem, na které vede několik tras, které se liší jak náročností, tak i délkou. Nejoblíbenější trasa je pojmenována po známém básníkovi Petru Bezručovi, Bezručův výplaz.

zobrazit mapu   

Copyright © 2018 Chata pod Pustevnami | Tvorba webu:

Plná verze