Turistika a sport

Pustevny

Sedlo Pustevny je jedním z nejnavštěvovanějších míst moravskoslezských Beskyd. Je zde nejen krásný výhled do přírody, ale také architektonické památky, stavby významného architekta Dušana Jurkoviče.

V zimním období neváhejte vyzkoušet více než deset kilometrů sjezdových tratí lyžařského areálu Pustevny (620 -1095 m n. m.), kde si přijdou na své jak začátečníci, tak zkušení lyžaři. Pokud jste vášnivými běžkaři, kolem Pusteven je pro vás nachystáno více než 53 km běžeckých tratí.

V areálu se nachází půjčovna lyží a dětských skútrů, ski servis a občerstvení.

zobrazit mapu  

>

Rališka

Lyžařský areálu Rališka je prvním areálem ve Zlínském kraji, kde vyjela sedačková lanovka. Když s ní vyjedete nahoru, otevře se před vámi krásný výhled na Beskydy a je jen na vás, zdali si na cestu dolů zvolíte prudký, nebo mírnější svah, který mají v oblibě zejména snowboardisté.

zobrazit mapu 

Ski areal Bílá

Lyžování na 9 sjezdovkách o celkové délce 5,49 metrů na vás čeká ve Ski areálu Bílá, kde najdete perfektně udržovanou závodní sjezdovku, ale také svah pro začátečníky.Pokud jste dobrodružní snowboardisté, nevynechejte návštěvu Snowparku. I milovníci běžkování si přijdou na své, na 79 kilometrech běžeckých tratí.

V aquaparku si zařádí jak děti, tak dospělí

Až budou vaše děti znavené z vysokohorského vzduchu, vydejte se do akvaparku ve Frenštátu pod Radhoštěm, kde se vaše ratolesti vyřádí na skluzavce, toboganu, šplhací síti s ostrůvkem a dalších atrakcích.

Vy si zatím můžete dosyta zaplavat, nebo si užít masážních trysek a podvodní masážní hlavice.

zobrazit mapu   

Přehrada Horní Bečva

Vydejte se na výlet na přehradu Horní Bečva, která je v provozu již od roku 1947. Na přehradě je nejen krásné koupaní, ale můžete také vyzkoušet nejrůznější vodní sporty a dodat své dovolené pořádný adrenalin.

zobrazit mapu   

Cyklostezka Rožnovská Bečva

Rožnovská Bečva je součástí cyklostezky Bečva dlouhé 152,6 km, vedoucí skrz historická města se zajímavými kulturními i přírodními památky, muzei, hrady i zámky. Cyklostezka téměř po celé své trasy vede mimo silnice, takže se můžete vydat jak na kole, pěšky, či třeba na kolečkových bruslích.

Pustevny se jmenují po poustevnících

Na sedlo Pustevny (1018 m n. m.) se můžete i v letních měsících nechat vyvést lanovkou. Nádherný výhled do přírody zpestřují klasické dřevěné stavby, navržené v 19. století významným architektem Dušanem Jurkovičem.

Pustevny nejsou pusté, jak by se podle názvu mohlo zdát, ale jmenují se podle poustevníků, kteří zde žili do roku 1874.

 zobrazit mapu  

Skanzen v Rožnově pod Radhostem

Již od roku 1925 funguje v Rožnově pod Radhoštěm Valašské muzeum a je tak druhým nejstarším přírodním muzeem ve střední Evropě. Navštívit ho můžete v jakémkoliv ročním období, celoročně se zde konají zajímavé akce plné folklóru, zvyků a tradičních řemesel.

zobrazit mapu  

Hrad Hukvaldy

Zřícenina hradu Hukvaldy, který v 18. století vyhořel, dýchá tajemnou atmosférou nedobytnosti. Obnovena byla pouze kaple sv. Ondřeje, ale i tak je hrad skvělým cílem výletu. V obci Hukvaldy se pak můžete podívat na památník známého skladatele Leoše Janáčka.

zobrazit mapu   

Muzeum Tatra Kopřivnice

Milovníci automobilů se musí vydat do Kopřivnice, muzea druhé nejstarší dosud existující automobilce na světě. Výstava je průřezem všech etap existence Tatry a najdete zde šedesát osobních a nákladních automobilů, motory, návrhy, dobové fotografie a nejrůznější trofeje ze sportovních klání.

zobrazit mapu   

Lysá hora

Lysá hora je krásným výletním místem, na které vede několik tras, které se liší jak náročností, tak i délkou. Nejoblíbenější trasa je pojmenována po známém básníkovi Petru Bezručovi, Bezručův výplaz.

zobrazit mapu   

Podívejte se na mapu nejbližších měst

Ostrava:60 km 

Frenštát pod Radhoštěm:4 km zobrazit mapu  

Rožnov:13 km /Valašské muzeum v přírodě/ zobrazit mapu  

Valašské Meziříčí:26 km /Nově zrekonstruovaný zámek Žerotínů/ zobrazit mapu  

Pustevny:10 km /dobové stavby, architektura/ zobrazit mapu  

Štramberk:34 km /štramberské truba, podhradní městečko/ zobrazit mapu  

Nový Jičín:40 km /historické jádro města/ zobrazit mapu  

Kopřivnice:30 km /muzeum Tatra/ zobrazit mapu  

Frýdek Místek:40 km /Frýdecký zámek/ zobrazit mapu  

Velké Karlovice:15 km /Valašské muzeum v přírodě/ zobrazit mapu  

Copyright © 2018 Chata pod Pustevnami | Tvorba webu:

Plná verze